Etendused

15. Märts 2019 kell 18.00, Narva Vaba lava teatrikeskus

Teater “Tuuleveski” – etendus “Küürselg Sälg” (vene keeles) – TASUTA.

Teater Tuuleveski (Jõhvi, Eesti) on loodud 1988. aasta kevadel Kohtla-Järve Noorteteatrina, 1993. aastast kannab nime “Tuuleveski”. Aastal 1996 loodi teatri baasil mittetulundusühing “Teater Tuuleveski”, mille asutajateks olid teatri enda töötajad. Esialgse teatri koosseisu moodustasid professionaalsed näitlejad Eestist, Peterburist, Riiast, Arhangelskist, mitmest teisest linnast. Paljud neist moodustavad ka täna trupi loomingulise tuuma. Hiljem liitusid kollektiiviga teiste teatritruppide andekad näitlejad. Teatri 30-aastase viljaka töö tulemusena on valminud 81 lavastust nii lastele, kui ka vanema astme kooliõpilastele ja täiskasvanutele. Selle aja jooksul on mängitud üle 5 000 etenduse, mida on külastanud üks miljon 100 tuhat väikest vaatajat. Aasta jooksul annab teater 190-200 etendust lastele ja täiskasvanutele, mida külastab 18-19 tuhat vaatajat.
Teater Tuuleveski etendusi külastavad mitte ainult Jõhvi valla elanikud, vaatajaskonda jätkub kogu Ida-Virumaal. Samuti esineb teater külalisetendustega Eesti suuremates ja väiksemates linnades, on esinetud ka Saksamaal, Venemaal, Lätis, Taanis, Indoneesias, Tais, Serbias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Kasahstanis ja Poolas.
Teater on Rahvusvahelise Laste- ja Noorteteatrite Assotsiatsiooni (ASSITEJ) liige, UNIMA liige. Samuti Teater “Tuuleveski” on ka Eesti Teatriliidu kollektiivliige. Teater töötab Jõhvi vallavalitsuse ja Kultuuriministeeriumi toetusel. Käesoleval momendil baseerub teater “Tuuleveski” Jõhvi Kontserdimajas.
Teater “Tuuleveski” esitleb rõõmsa ettendust lastele “Küürself Sälg”. See on humoorimeelne muinasjutt talupojast Ivanushka, rumalast kuningast ja imelisest väikesest hobusest. Tegemist on Petrushka laadu teatri moodi interaktiivse nuku ettendusega  (traditsiooniline vene nuku teater)
 Lavastaja: Irina Artsimovichene
Osades: V. Alferov, B. Vatin, A. Postol, L. Bogdanova, S. Bulanova, Muinasutt on mõelnud lastele vanuses 0 kuni 150. Etenduse kestvus on 45 minutid. Ettendus on vene keeles. Esiettendus  toimus 29 novembril 2013 aastal.

Noorte muusikaliteater Taevakivi – muusikal-kontsert “Aelita 2.00” (eesti keeles)

Muusika: Siim Aimla , Paula Pajusaar. Taavi-Hans Kõlar, Allan Kaljaste, Karl Tammaru , Rauno Tali ja Eleryn Tiit
Libreto ja laulutekstid: Loone Ots
Muusikajuht:  Siim Aimla
Produtsent: Vassili Golikov

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valmib originaalmuusikal “Aelita 2.0”, mis tõmbab tänaste EV noorte igapäevaelu ühtäkki kosmilistesse mõõdetesse.
Noortemuusikali sisu lühitutvustus: Tegevus toimub nii Eestis kui ka kaugel Lassose planeedil universumis. Noored teadlased nii siin- kui sealpool Linnuteed ootavad visalt signaale kosmosest – seal kuskil kaugel peab ju ometi keegi olema? Värvikas seltskond tegelasi on ametis üsna igapäevaste murekeste ja probleemidega, kuni ühel päeval…! Kauni tulnukast teaduri Aelita, teiste galaktikate elanike ning Eesti noorte ühine lugu on ühtaegu õnneliku lõpuga muinasjutt ja… miks mitte ka täiesti tõsi mis tõsi!
Tõravere Observatooriumis valvavad noored vabatahtlikud ööl ja päeval, et püüda võimalikke signaale kosmosest. Kõigil neist on mõni väike probleem: keda ei luba vanemad teadlased end täies õies tõestada, kellel on sõber läinud kaugele maale õppima ega soovigi vist tagasi tulla… Teine muretseb, et maailm kipub koju kätte tulema ja meisterdab kaitseks hermeetilist kapslit. Võib-olla on mugavam kogu elu, sealhulgas teadus, hoopiski robotite hoolde anda?
Valgusaastate kaugusel kosmoses kohtub noor teadur Aelita teiste galaktikate esindajatega, et arutada koostöö ja uute kontaktide üle. Loomulikult on tal tuline rivaal – kuldses keskeas Edaron, kelle meelest noored ega naised (ja eriti mitte noored naised) ei tohiks teadusega tegeleda. Edaron ei taipa, miks kõik talle Aelitat eelistavad. Kui tööle hakkab võimas refraktor, Aelita ja tema kaaslaste mõttetöö vili ja kontakt kõige kaugema galaktika ühe planeediga teoks saab, läheb eriti põnevaks. Planeedi nimi on Maa. Aga mis saab edasi?
Lavastuses teeb kaasa 15 noort näitlejat, lauljat ja  muusikut.
Lavastuse kestvus: 45 min.

Siima Aimla ja Jürgen Rooste – Eesti muusiika kontsert-etendus “Eesti nüüdisteatri ABC” (eesti keeles)

Kontserdil kõlab Siim Aimla ja Jürgen Rooste looming, kus Rooste ekspressivne luule lõimub jazzi ja Rokiga. Esituse moto on  luuletaja Jürgen Rooste mõtte hea luuletusest “Eesti nüüdisteatri ABC”.
Osalevad: Bänd- jazzkvintett, Siima Aimla, Jürgen Rooste.
Muusika autorid: Siim Aimla, Jürgen Rooste ja Raimonds Pauls
Kestvus: 1 tund

16. Märts 2019, kell 19.00  Narva Vaba lava teatrikeskus

Teatriprojekt ”Mina, Minu ema ja holokaust”
– Etendus  “Auschwitz nüüd ja igavesti”

Teatriprojekt ”Minu, mu ema ja holokaust” sai alguse sügisel 2017. Projekti eesmärk oli kirjutada ja etendada lavastus sellest kuidas mu ema jäi ellu holokaustis 12 aastase tüdrukuna ja kuidas oli teatri projekti näitleja (Eva Dallerud) jaoks üles kasvada emaga, kes oli traumeeritud oma läbielatust. Etendus oli suunatud noortele.

Grupp, mis täna on eraldi selts Ung Teaterscen (Noorteteatri Lava) Ung Teater Karlskoga (Noorteteater Karlskoga),on olnud projekti osa oma eesmärkidega.  Üks neist oli ühine reis Krakow’sse, et näha Auschwitz-Birkenaud kuhu ema koo oma perekonnaga viidi mais 1944. Teater Karlskoga tahtis ka külastada Plazow’d Krakows, kus ta ka oli. Seal asus koonduslaager, mida kujutati filmis Schindleri nimekiri. Me tahtsime ka osa võtta juudi kultuurist, mis kunagi linnas õitses. See reis kestis 5 päeva juunis 2018. Selle reisi ja kahe järgneva nädal jooksul grupi liikmed said ülesandeks Kulturskolanis Karlskogas, filmida, fotografeerida ja üles kirjutada oma muljed reisist, eesmärgiga luua midagi sellest kogemusest. See ülesanne kestis tere suve ja seda täitsid grupi liikmed ise ning lõid koos etenduse „Auschwitz nüüd ja igavesti“. Lisaks sellele toimus muu hulgas fotonäitus oma piltidest Auschwitz-Birkenau’s.

 ”Auschwitz nüüd ja igavesti” avaetendus oli 28 August 2018 ja seda om mängitud umber 2000 inimesele. Kriitika on olnud väga hea ja etendus on saanud suure tähelepanu osaliseks. Mitmed etendused toimuvad kuni märtsini 2019.
Osalejad: Grupp koosneb 13 inimesest, 6 tüdrukut ja 6 poissi vanuses 16-18 ja üks näitleja, kes on 64 aastane. Ung Teater Karlskoga selts teeb tihedat koostööd Teaterföreningen Lysetiga ja Kulturskolan i Karlskogaga.
Pealkiri: Auschwitz nüüd ja igavesti. (Auschwitz är alltid nu).
Näitekirjanik: Grupp
Lavastaja: Simon Tarakkamäki
Pikkuse: 40 minutit

Etendus “Arst vastu tahtmist”, Jean Baptiste Molière – Teater  Underworld (vene keeles)

Selles rõõmsameelses, ekstsentrilises näitemängus räägime sellest, kuidas naine oli väsinud oma laisa abikaasa Sganarelle lollidest trikkidest ja ta otsustas talle õppetundi anda. Nii juhtus, et sel samal ajal otsisid kaks ühe aadliku teenrit Ravitsejat, kes raviks aadliku tütre arusaamatust haigusest, kes millegi pärast kaotas kõne võimu. Olles kohtunud nende teenritega, ütles naine et tema abikaasa on maailma kõige parim ravitseja ja soovitas teenritele, et nad teda korralikult peksaksid, et ta tunnistaks neile, et ta on arst.Sganarelle, pidi tunnistama, et ta on ravitseja ja läheb ja ravib aadliku tütre terveks. Rikka aadliku majas, avastas ta kogemata, et aadliku tütar ei ole üldse haige, vaid teeskleb, sest  isa tahab et tema tütar abielluks rikka mehega, vaid seetõttu, et ta on rikas. Ja see, kellesse tütar on tõesti armunud, on vaene. Saades tuttavaks sellega, keda Lucinda (aadliku tütar) tõesti armastab, korraldab Sganarelle nende põgenemise. Kuid finaalis naaseb Lucinda peigmees Lucindaga avalikult, mitte salaja, sest ta sai oma onult teada, et ta on nüüd rikkas pärija.Selles näitemängus on kõik tegelased erksad ja naeravad mitmesuguste inim iseloomude üle, mis ei ole ka meie ajal oma tähtsust kaotanud.

Režissöör: Anna Tereshchenko
Etenduse kestus 1 tund 10 minutit

17. Märts 2019, kell 14.00 Narva Vaba lava teatrikeskus

Noorte loovtööbuade lühi etenduste esitlemine ning Balleto Studio lühi etendus.